SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kaffekanna 6881190
nr 688 1190
Kaffekanna
1800-tal, nysilver
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 28 mars 2011
kl 19:44:39
100 kr
200 kr
200 kr
250 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.